KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15758065
nr 1575 8065
Veikko Kallinen
(1935-2023), Finland
Oljemålning, 2 st, Hus. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x62cm
Veikko Kallinen, finländsk bildkonstnär född 1935, död 2023.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 18:41:50
29/10 14:57:09
Veikko Kallinen
Läs mer om Veikko Kallinen
Lis Husberg (f. 1920)